Toy 2 Bubble Gum er en eau de toilette fra Moschino i 50 ml. Moschino placerer den i duftfamilien blomstret, frugtig og orientalsk, og flasken er en klar glasflaske formet som Moschinos teddybjørn.
Duftnoter ifølge Moschino
- Top: kandiseret citrus, italiensk citron og italiensk appelsin
- Hjerte: tyggegummiakkord, kanel, blåbær, ingefær, bulgarsk rose, saftig fersken og ferskenblomst
- Base: cedertræ, ambrofix og silkeblød moskuscocktail
Ifølge Moschino indeholder produktet ingen bevidst tilsatte ingredienser af animalsk oprindelse, og 80 % af duftens råvarer er bionedbrydelige.
Er du i tvivl, om duften passer til dig eller modtageren, så se vores guide til at prøve parfume, før du køber.
Se flere dufte fra Moschino, eller find flere dufte til hende.
Kombinér med en anden duft og få fri fragt: Ifølge BilligParfumes fragtside er der gratis fragt på ordrer over 699 kr. til levering i Danmark, når du vælger levering til en GLS- eller DAO-pakkeshop. Gratis fragt kan ikke kombineres med rabatkoder.
Fakta
Mærke: Moschino
Type: Eau de Toilette (EDT)
Størrelse: 50 ml
EAN: 8011003864072
Du køber hos vores partner BilligParfume via et reklamelink. Tjek aktuel pris og lager hos forhandleren.




